Cloudy

-5°C

Jeleśnia

Cloudy

Humidity: 92%

Wind: 25.75 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -4°C -6°C

  • 04 Jan 2019

    Cloudy -3°C -6°C

Kontakt

Podaj Imię i Nazwisko
Please let us know your email address.
Please write a subject for your message.
Please let us know your message.
Invalid Input
Niepoprawny kod

Gmina Jeleśnia jest idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych.

 

Masyw Pilska należy bowiem do najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich w kraju, gdzie sezon narciarski trwa często do pierwszych dni maja.

 

20150215 112044

 

W miesiącach letnich region zaprasza na malownicze szlaki turystyczne biegnące szczytami gór przez rezerwaty Pilsko, Rysianka i Romanka. W okolicy można również uprawiać turystykę rowerową (ogółem 12 tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności i łącznej długości 140km), lub turystykę konną (w Korbielowie znajduje się jedna z największych w Polsce stadnina koni huculskich.

Ciekawostkami turystycznymi są również naturalne jaskinie w Sopotni Wielkiej i na grzbiecie Czarnego Gronia oraz jedyny w tej części Beskidów wodospad w Sopotni Wielkiej. Granicząca z Korbielowem Słowacja stwarza dogodne warunki do korzystania z jej walorów. Są nimi: kąpiele w gorących źródłach (np. Oravice-65km, Besenova-80km.), plażowanie w Namestowie nad jeziorem Oravskim, rejs statkiem do rezerwatu ornitologicznego na wyspie jeziora oravskiego (30km), zwiedzanie oravskiego zamku (60km. od obiektu), zwiedzanie jaskini Demianovskiej.