×

Предупреждение

The form #3 does not exist or it is not published.

Gmina Jeleśnia jest idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych.

 

Masyw Pilska należy bowiem do najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich w kraju, gdzie sezon narciarski trwa często do pierwszych dni maja.

 

20150215 112044

 

W miesiącach letnich region zaprasza na malownicze szlaki turystyczne biegnące szczytami gór przez rezerwaty Pilsko, Rysianka i Romanka. W okolicy można również uprawiać turystykę rowerową (ogółem 12 tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności i łącznej długości 140km), lub turystykę konną (w Korbielowie znajduje się jedna z największych w Polsce stadnina koni huculskich.

Ciekawostkami turystycznymi są również naturalne jaskinie w Sopotni Wielkiej i na grzbiecie Czarnego Gronia oraz jedyny w tej części Beskidów wodospad w Sopotni Wielkiej. Granicząca z Korbielowem Słowacja stwarza dogodne warunki do korzystania z jej walorów. Są nimi: kąpiele w gorących źródłach (np. Oravice-65km, Besenova-80km.), plażowanie w Namestowie nad jeziorem Oravskim, rejs statkiem do rezerwatu ornitologicznego na wyspie jeziora oravskiego (30km), zwiedzanie oravskiego zamku (60km. od obiektu), zwiedzanie jaskini Demianovskiej.